Calibre

Calibre 3.28.0

Twoja cyfrowa biblioteka ebooków

Zalety

  • Konwersja do wielu formatów
  • Przejrzysty interfejs
  • Ogromna ilość opcji

Wady

  • Wyszukiwarka ebooków mogłaby dzałać lepiej
  • Nie do końca intuicyjne ikonki

Doskonały
9

Calibre to darmowy program do zarządzania cyfrową biblioteką. Pozwala on nie tylko czytać i porządkować ebooki, ale także umożliwia ich konwersję do innych formatów. Jeśli czytasz ebooki, Calibre bardzo Ci się przyda.

Calibre to niezbędnik każdego cyfrowego czytelnika. Program pozwala zorganizować nawet bardzo dużą bibliotekę ebooków. Można je sortować i wyszukiwać według wielu kryteriów. Zarządzanie naszymi e-książkami to jednak nie wszystko. Calibre dysponuje wyszukiwarką ebooków. Możemy odnaleźć i zakupić pożądany tytuł w dość obszernej bazie największych dostawców, takich jak Amazon, Google Books, czy nasz rodzimy Woblink. Niestety wyszukiwarka czasem dostaje czkawki i podaje nieistniejące już wyniki.

Jedną z ciekawszych funkcji Calibre jest możliwość konwertowania ebooków dla konkretnego czytnika e-reader. Program obsługuje najpopularniejsze formaty (w tym EPUB oraz PDF) i sprawuje się całkiem nieźle. Jedynie w nielicznych przypadkach występują problemy z formatowaniem lub plik nie zostaje rozpoznany. Zdarza się to jednak sporadycznie. Za pomocą Calibre możemy także posiadanego przez nas ebooka przeczytać.

Interfejs Calibre jest uporządkowany, choć na pierwszy rzut oka trochę trudno się w nim odnaleźć. Główne funkcje zostały przedstawione za pomocą ikonek i nie zawsze można się domyślić do czego one służą. Na szczęście kliknięcie takiej ikonki rozwija menu objawiające jej zastosowanie. Program jest w pełni przetłumaczony na język polski, co dodatkowo ułatwia jego obsługę.

Jeśli poszukujesz wszechstronnego programu do zarządzania i konwertowania ebooków, pobierz Calibre. To obowiązkowa pozycja dla każdego mola książkowego w elektronicznym wydaniu.

Calibre obsługuje następujące formaty

LRF, RAR, ZIP, RTF, LIT, TXT, RTF, HTML, XHTM, EPUB, PDF, CBZ, CBR, MOBI, PRC, LRF

Opinie użytkowników o Calibre

Sponsorowany×